Metody prodloužení a zahuštění vlasů

Metod, nebo-li způsobů, aplikace vlasů k prodloužení a zahuštění je hned několik a v první řadě je můžete rozdělit na permanentní a nepermanentní.

Do NEpermanentních metod patří Clip in vlasy, tedy aplikace pomocí speciálních protiskluzových sponek. Ať už jde o sety, jednotlivé pásy, ofiny nebo culíky, clip in příčesky vždy před spaním nebo mytím vlasů sundáte. Nemáte je tedy na hlavě neustále na rozdíl od permanentních metod.

Permanentní metody prodloužení a zahuštění vlasů

  • Tape in

Aplikace: 30-120 minut (při aplikaci jednoho balení pásek cca 60 minut)
Posunování spojů: po 6 až 8 týdnech

Tape in metoda (TapeX či vlasové pásky) je založená na principu lepících pásek, kdy mezi dva pásky vložíte tenký pramen vlastních vlasů. Páska se skrze vlastní vlasy spojí a vytvoří velmi pevný a zároveň měkký a průhledný spoj.

Tape in páska je velmi šetrná k vlastním vlasům i pokožce hlavy. Spoje prakticky necítíte, jelikož jsou velmi měkké a za pár hodin od aplikace o nich nebudete vědět. Jde také o metodu velmi šetrnou, při které se používá jen minimum tepla a to kvůli spojení lepidla na pásce. Stačí tedy na 2-3 vteřiny spoj zahřát žehličkou na vlasy. Spoje jsou široké 4,5 cm, což je další výhoda - díky šířce není na vlastní vlasy vyvíjen téměř žádný tlak a jako jedna z mála je Tape in metoda vhodná i pro jemné vlasy. Vlasy prodáváme již včetně pásky a jsou tedy připravené k aplikaci.

Tape in vlasy je také možné aplikovat na naší pobočce.

kam aplikovat Tape in vlasové pásky

  • Micro ring

Aplikace: 60-180 minut v závislosti na počtu pramenů
Posunování spojů: po zhruba 3 měsících

Micro Ring metoda (Easy Ring nebo také Micro Loop) je založena na provlečení tenkého pramínku vlastních vlasů kroužkem, na kterém jsou připevněny vlasy k prodloužení. Kroužek se po provlečení vlastních vlasů pevně secvakne a tím vznikne velmi malý spoj.

Tento způsob nevyužívá žádná lepidla ani vysoké teploty a při aplikaci odborníkem je zcela šetrná k vlastním vlasům. Jestliže však máte vlastní vlasy jemné, není tato metoda pro vás tou nejvhodnější a doporučovali bychom spíše výše zmíněné Tape in vlasové pásky.

Prameny na Micro Ring metodu prodáváme již včetně kroužků a také pomocného vlákna pro rychlou a pohodlnou aplikaci.

  • Keratin

Aplikace: 120-180 minut v závislosti na počtu pramenů
Posunování pramenů: po zhruba 3 měsících

Metodu Keratin by měl vždy aplikovat zkušený odborník. Pramínky jsou zakončeny keratinem ve tvaru nehtíku, odtud tedy název U-tip. Keratin se s pomocí speciálních kleští roztaví a spojí s tenkým pramínkem vlastních vlasů. Jakmile keratin ztvrdne, vytvoří velmi tenký drobný spoj.

V případě, že jste v oblasti prodlužování vlasů nováčkem a nejste si jistí, která metoda je pro vás vhodná, doporučujeme konzultaci v salonu nebo u svého kadeřníka, který může přímo posoudit stav vašich vlasů a vhodný způsob aplikace.