Tape in / TapeX / Vlasové pásky

Prodloužení a zahuštění vlasů metodou Tape in/TapeX - vše co vás zajímá a co je dobré vědět.

Metoda Tape in patří mezi ty novější na trhu. Oblibu získala velmi rychle a není divu, že stále roste. Tape in, někdy také označovaná jako TapeX či vlasové pásky, je velmi šetrná permanentní metoda, která je jako jedna z mála doporučovaná i pro jemnější vlasy.

Jaký je princip aplikace?

Doba aplikace: 20 spojů/40 pásků cca 1 hodinu
Příslušenství: hřebínek s kovovou vidlicí a žehlička na vlasy, případně spona nebo gumička pro svázání vlasů

Pokud nemáte s touto metodou zkušenosti, doporučujeme první aplikaci nechat na profesionálovi. Jestliže to nemáte daleko do Brna, můžete využít možnosti aplikace Tape in přímo u nás.

Tape in metodě se v angličtině říká také tzv. sendvičová metoda a to kvůli tomu, že mezi dva pásky vkládáte tenký pramen vlastních vlasů. Komické přirovnání :) ale je to přesně tak. Spoj je široký 4,5 až 5 centimetrů a vlasy jsou spojené do tenkého silikonového proužku, přes který je již připravená průhledná oboustranná speciální páska.

Před aplikací:

Den předem si umyjte vlasy obyčejným čistícím/odmašťujícím šamponem, který neobsahuje oleje. Nepoužívejte ideálně žádné stylingové ani pečující přípravky při ani po umytí. Pokud je to nezbytně nutné, můžete dát výživu do konečků. Pozor ale, abyste ji při česání nezanesla až ke kořínkům. Jde o to, aby byly vlasy zcela očištěné kvůli lepidlu na pásce.

Postup:

Prameny se aplikují v řadě nebo řadách po celé šířce hlavy s ohledem na střih vašich vlasů. Řekněme tedy, že zhruba v úrovni uší uděláte vodorovnou pěšinku a nahoře vlasy sepnete, aby nepadaly dolů. Hřebínkem s kovovou vidlicí podeberete tenký pramínek vlastních vlasů široký cca 5 cm, nadzvednete a ze spodní strany, jen 2-3 mm od pokožky hlavy, přiložíte pásek k pramínku vlastních vlasů. Na pásce nechte jen tolik vlasů, kolik se přilepí a zbytek dejte stranou (pokud byste se snažili přilepit hodně vlasů, lepidlo by se nemohlo dobře spojit). Z vrchní strany přilepte pásek tak, aby přesně seděl na spodní a prsty od středu ke krajům umačkejte, abyste vytlačili všechen vzduch.

Nakonec spoj zahřejte vlasovou žehličkou jen pár vteřin a znovu promačkejte. Pokud máte k dispozici kleštičky, klidně je použijte.

Po aplikaci vlasy nečešte! Bezprostředně po aplikaci vlasy nepročesávejte, protože lepidlo ještě není zcela zaschlé a spoj by se tak mohl při česání posunout. Počkejte tedy alespoň hodinu.

Po aplikaci:

Důležité je vlasy 2 až 3 dny neumývat. Po tuto dobu by se spoje neměly dostat do styku s vodou ani vysokými teplotami (dlouhý pobyt v horku, sauna, apod.). Lepidlo by mohlo vlivem vysoké teploty povolit.

Po 2-3 dnech je již spoj velmi pevný. Základních pravidel je jen pár a doporučujeme jejich důsledné dodržování.

  • Vlasy myjte vždy v záklonu pod tekoucí vodou - nikdy v předklonu, protože tím na 100% zacucháte. Vyvarujte se také krouživých  pohybů, správně byste měli šampon vmasírovat po celé ploše hlavy pohyby prstů proti sobě.
  • Nepoužívejte olejové šampony - mohou narušit lepivost pásky.
  • Pečující přípravky pouze do délek - ke kořínkům vlasů patří skutečně pouze šampon.
  • Vyjma kudrnatých vlasů, NIKDY nečešte vlasy mokré - způsobuje to jejich napínání, trhání a následně krepatění a navíc mohou spoje povolit. Vlasy tedy češeme vždy až polosuché a pouze řídkým hřebenem, případně prsty, opatrně od konečků.
  • Nevystavujte spoje vysokým teplotám - žehličku a kulmu mějte vždy alespoň 10 centimetrů od spojů a při fénování nemiřte dlouho na jedno místo (ideálně používejte studený vzduch).

Při dodržování těchto pravidel se nemusíte ničeho obávat. Spoje budou držet velmi pevně i při náročných aktivitách a nebude problém například wellness, koupání v bazénu i v moři atd.

Posunování spojů

Posunování spojů se týká všech permanentních metod bez vyjímky. Spoje se při růstu vlasů vzdalují od hlavy a po čase je nutné je posunout zpět. V případě Tape in metody se re-aplikace provádí každých 6 až 8 týdnů v závislosti na tom, jak rychle vlasy rostou.

K sundání je zapotřebí odstraňovač a také hřeben s kovovou vidlicí se může opět hodit (pro oddělení pásek od sebe).
Lepidlo ve vlasech většinou nezůstane, nicméně pokud se tak stane, pomocí odstraňovače nebo delším působením masky na vlasy se ho snadno zbavíte. Použijte hřebínek s hustými štětinami.

Sundané prameny umytím očištěte od zbytků lepidla a odstraňovače, pročešte a aplikujte vyživující kosmetiku (spojům se vyhněte). Nechte volně uschnout přes noc a až poté lze aplikovat novou pásku na silikonový proužek.

Věříme, že díky tomuto článku již nemáte o Tape in metodě žádné pochybnosti a pomohl vám zvážit, zda je nebo není tato metoda tou pravou. V případě jakýchkoliv dotazů můžete volat +420 776 605 477.